Історія створення кафедри

fot1До нашого Університету (якому більше 90 років), як ні до якого іншого, підходять слова: «Зростає, але не старіє». І дійсно. Які б не були катаклізми, університет зростає, стає сильнішою і краще. Вік кафедри ПМіІТ становить лише 35 років - вік молодого вченого. Саме 35 років тому, коли почали з'являтися перші програмовані мікрокалькулятори і персональні комп'ютери, академія почала омолоджуватися завдяки великій когорті прогресивних математиків-програмістів. Середній вік нового поповнення викладацького складу не перевищував 30 років. Саме він склав кістяк кафедри «Прикладна математика та обчислювальна техніка». Це було в 1978 році.

Незважаючи на молодий вік, кафедра досягла значних успіхів. Це спільне досягнення всіх співробітників підрозділу, але перш за все, шановного засновника кафедри, її улюбленого Шефа - професора А.Г. Євдокимова. Анатолій Гаврилович Євдокимов - доктор технічних наук, академік Української технологічної академії, Лауреат державної премії України (1979), заслужений діяч науки і техніки України (1989), відомий вчений в галузі математичного моделювання, оптимізації, автоматизованого проектування і управління трубопровідними системами енергетики, автор понад 200 наукових праць (в тому числі 8 монографій, 6 навчальних посібників з грифом МОН України), автор 11 винаходів. Під його керівництвом було захищено 4 докторських і 37 кандидатських дисертацій. З 1998 року - почесний професор Академії, в 1999 році нагороджений дипломом обласного конкурсу «Вища школа Харківщини - кращі імена» в номінації «Кращий завідувач кафедрою».

fot2Основними помічниками проф. Євдокимова були: Тевяшев А.Д. (В даний час д-р тех. Наук, професор, завідувач кафедрою прикладної математики Харківського національного університету радіоелектроніки), доц. Гребенник В.Д. і Самойленко Н.І. (Згодом обидва - завідувачі кафедрою систем автоматизованого проектування Харківської державної академії міського господарства, відповідно в 1992-1999 і 1999-2004 р.р.), Сенченко Н.І. (В даний час д-р тех. Наук, завідувач кафедрою Інформатики Київської Академії культури, директор Книжкової палати України), Рябченко І.М. (В даний час д-р тех. Наук, професор, директор філії Міжрегіональної академії управління персоналом, м.Харків).

Славні традиції кафедрою після смерті проф. А.Г.Евдокімова в 2004р. продовжив на посаді завідувача кафедрою його учень - доктор технічних наук, професор Самойленко Микола Іванович.

Він є лауреатом премії МВССО УРСР «За досягнення в навчально-виховної та науково-методичної роботи» (1988), власником срібної медалі «Видатна особистість ХХ століття» від Міжнародного біографічного товариства (Великобританія, Кембридж, 1999), власником сертифікатів редакційних колегій книги «Who's Who in the World »(США, 1999, 2000) і книги« Who's Who in Science and Engineering »(США, 2000), дипломантом конкурсів« Наука Харківщини - 2000 »і« ВИЩА ШКОЛА ХАРКІВЩИНИ - НАЙКРАЩІ ІМЕНА »(2001).

За час наукової і педагогічної діяльності М. І. Самойленко опублікував понад 250 наукових, навчальних і методичних праць, в тому числі 13 монографій, 10 підручників і навчальних посібників з грифом МОН України. Під його керівництвом підготовлено і захищено 10 кандидатських дисертацій.