Відвідування Software and Computer Museum студентами спеціальностей «Комп'ютерні науки», «Інформаційні системи і технології», «Системна інженерія»

image010

У жовтні студенти першого та третього курсів ІТ-спеціальностей нашого Університету разом з викладачами випускаючої кафедри прикладної математики та інформаційних технологій відвідали музей програмного забезпечення і комп'ютерів, який знаходиться в Харкові, бізнес-центр «Капіталіст».

image002Це єдиний в Україні комп'ютерний музей такого масштабу, скоріше навіть не музей, а сучасне професійно вибудуване інформаційний простір, в якому розміщено понад 100 експонатів різної комп'ютерної техніки різних часів. Всі експонати зібрані і класифіковані під безпосереднім керівництвом Олександра Коваленко, Антона Трубнікова, СергіяЦимбала.

В

експозицію увійшов комп'ютер Apple II, створений Стівом Возняком і Стівом Джобсом ще в 1977 році, перший комерційно успішний ноутбук 12-кілограмовий Osborne 1, комп'ютер BBC для «підвищення комп'ютерної грамотності», станція, за допомогою якої графічні дизайнери створили магістра Йоду з «Зоряних воєн », і багато інших експонатів.

З більш сучасних розробок на стендах можна знайти приставку 1995 року випуску, в якій вперше був застосований ефект віртуальної реальності, перша модель iPhone і окуляри доповненої реальності від компанії Microsoft.

Одним з найцікавіших експонатів виставки є пристрій «Amazon Echo» - смарт-динамік розробки корпорації Amazon.com. Пристрій являє собою 24-см циліндричний динамік з вбудованим мікрофоном у вигляді семи-мікрофонного масиву, яким керує голосом і реагує на ім'я «Алекса»

Під час відвідування музею з хлопцями спілкувалися Олег Дьяченко та Олександр Коваленко. Їх лекції містили цікаві факти і особисті коментарі, що робило екскурсію більш інтерактивною і захоплюючою.

Багато експонатів можна взяти в руки, розглянути у всіх деталях.

Незважаючи на поважний як для комп'ютерних технологій вік представлених в експозиції артефактів, 80% з них знаходяться в робочому стані і можуть виконувати свої функції.

Так, девайси Game Boy color і Game boy printer, що дозволяють робити миттєві фото, випущені на початку дев'яностих років минулого століття, були з успіхом випробувані студентами групи Сінж 15-1

Такі екскурсії є тим більш цікавими, так як на кафедрі прикладної математики та інформаційних технологій також реалізується ідея створення такої експозиції. Керівником цього проекту є канд. техн. наук, доцент Євдокимов Андрій Анатолійович. Ми тільки на початку шляху, але вже є, що обговорити з колегами.

Наведемо деякі відгуки студентів:

«…

дивно, як за такий незначний і порівняно невеликий проміжок для історії створювалися і вдосконалювалися комп'ютери.

В якості стимулу для відвідувачів музею на останньому стенді знаходиться напис «На це місці може бути ваш винахід», що, безсумнівно, надає нам імпульс для досягнення все більших і більших вершин ... »

«І за дану мені можливість відвідати музей хочу подякувати своїм викладачів. Надалі постараюся не проігнорувати нове запрошення в запропоновані місця, а іншим пораджу так само відвідувати подібні заходи, ваш час не пройде даремно .. »

«… нам сказали, що цей музей постійно розвивається і поповнюється новою технікою, тому впевнена, що я з задоволенням відвідаю цей музей ще не один раз. Дякую наш ХНУГХ за надання такої можливості »

В організації екскурсій брали участь викладачі кафедри прикладної математики та інформаційних технологій, Погребняк Борис Іванович, Гавриленко Ірина Олександрівна, Євдокимов Андрій Анатолійович.