ФОРУМ "РОЗВИТОК ЖІНОК В НАУЦІ, ТЕХНОЛОГІЯХ, ІНЖЕНЕРІЇ ТА МАТЕМАТИЦІ – STEM"

Форум «Розвиток жінок в STEM» в рамках проекту «Технологічний Пакт для розвитку жінок в STEM-компаніях» нещодавно відбувся в хабі SPALAH за патронатом Громадської спілки «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ» (www.facebook.com/stemcoalitionUA), асистент проекту – Ющенко Юлія.

p01a

Харківські технічні університети стабільно вже більше 10 років посідають вищі щаблі рейтингів навчальних закладів вищої освіти України, а саме місто є батьківщиною для десятків IT-компаній.
Саме тому Харків був обраний для проведення Форуму, який символічно відкрив STEM-тиждень і став першим в низці регіональних заходів для залучення локальних компаній та університетів до підписання Технологічного Пакту для просування жінок (http://tech4women.info/), метою якого є зміцнення партнерство компаній, університетів, освітніх й громадських інституцій, задля розвитку лідерського потенціалу жінок.

Цього разу Форум був спрямований на молодих жінок, які тільки починають будувати свою кар’єру в науці, технологіях, інженерії та математиці (STEM). Запрошені спікери виступали з майстер-класами і презентаціями, розповідали про можливості, які дівчата можуть використовувати для саморозвитку, і про помилки, яких варто уникати.
У Форумі прийняли участь з доповідями та майстер-класами Новожилова Марина Володимирівна, завідувач кафедри прикладної математики та інформаційних технологій Харківського Національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, Наталія Куфтеріна, Голова Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації, Поставна Наталія (Харківський міський центр зайнятості), Тетяна Ісаєва (Центр гендерної культури), Анастасія Скорик, провідний інженер-радіофізик РІ НАНУ, Олеся Ульянова (Akvelon, IT-Cluster).

Разом з Kharkiv IT-Cluster, який представляла Виконавчий директор Харківського ІТ кластеру Софія Бєлєнкова, Харківський Національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова приєднався до Технологічного Пакту.

Фесенко Галина Григорівна, координаторка проектів Гендерного центру Харківського Національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, розповіла про діяльність Гендерного центру університету (директор – Бібік Наталія Валеріївна), який створений з метою координації науково-практичної діяльності фахівців, викладачів, студентства з розробки та впровадження гендерних підходів у науково-дослідну роботу, навчально-виховний процес.

Гендерний Центр успішно працює, реалізуючи такі основні напрями діяльності, як
- участь у реалізації Державної програми з впровадження гендерної рівності спільно з Головним управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації;
- надання консалтингових послуг органам місцевого самоврядування в ініціації, розробці, виконанні проектів гендерного спрямування;
- розробка ефективних технологій інтеграції впровадження гендерного бюджетування, ґендерного аудиту в бюджетну політику міст;
- розробка методик ґендерного аудиту та ін.
В університеті створені унікальні умови для навчання та професійної діяльності дівчат та молодих жінк. З дорученням ректора університету – проф..Бабаєва В.М., в університеті створено та функціонує перший серед навчальних закладів вищої освіти Харківського регіону Центр розвитку для дітей.
Організаційно-методичне забезпечення роботи Центру розвитку для дітей розроблене відповідно кращих світових практик «Family-friendly University» – Університет, дружній до родини. (http://kidscenter.kname.edu.ua/index.php/uk/).